Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

 

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

 

pro prodej zboží prostřednictvím internetového obchodu umístěného na internetové adrese www.rc-balik.cz

 

Tyto podmínky upravují vztah mezi prodávajícím - Vít Juhász (internetová adresa www.rc-balik.cz, dále jako "webové rozhraní") a kupujícím.

 

Nabízený sortiment: díly, elektronika a příslušenství pro rádiem řízené modely aut (RC modely). Nabízené položky nejsou vhodné pro malé děti (mohou obsahovat malé části) a smí být používány pouze osobou seznámenou s jejich funkcí a provozem! U některých zde nabízených výrobků je nutná znalost v oblasti modelařiny. Některé výrobky jsou navíc určené k vlastní montáži a případným úpravám, je tedy potřeba určitá míra zručnosti. 

 

Kontaktní adresa prodávajícího:


Vít Juhász

Újezdec 35

Přerov, 750 02

IČO: 05085110

Tel: +420 773 873 125 

Email: rc-balik@email.cz

 

Neprovozujeme kamennou prodejnu, adresa je pouze kontaktní a korespondenční adresou provozovatele.

 

Bankovní spojení: 173873125/2010

Banka: FIO banka a.s.

 

Provozovatel internetového obchodu není plátce DPH.


Kupující
spotřebitel, firma, státní instituceObjednávka zboží
Zboží je možno objednat následujícími způsoby:
- ústně (telefonicky)
- písemně (poštou, e-mailem)
- v internetovém obchodě na adrese www.rc-balik.cz

Smlouvu lze uzavřít v českém jazyce.

 

Náklady na prostředky komunikace (internetové připojení, telefonní hovor) si hradí kupující sám.

 

Objednávka bude přijata nejpozději do 12h od objednání. O přijetí objednávky je zákazník informován informačním emailem.Elektronická objednávka musí obsahovat veškeré nutné údaje:
Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí.

Pro objednání zboží není nutná registrace.

Minimální výše objednávky je 150kč (bez poštovného). Objednávky, nesplňující tuto podmínku a objednávky, u kterých převyšuje poštovné hodnotu nákupu, nebudou přijaté.

 

Platební podmínky

- dobírka - cenu zboží uhradíte při dodání zboží přepravní společností (Česká pošta, PPL, Zásilkovna)
- převod na účet - platba předem bankovním převodem

Ve výjimečných případech může prodejce předem požadovat zálohu. (např. pokud se jedná o nestandardní zboží na objednávku)

 

Dárkové poukazy:

- zakoupené dárkové poukazy lze uplatnit do 1 roku od zakoupení, resp. data uvedeného na poukazu

- poukaz lze použít jednorázově a v plné výši 

- poukaz není vázaný na kupujícího, je tedy tzv. "přenosný" a může jej uplatnit kdokoliv

 

Ceny jsou včetně všech poplatků, kromě poštovného.

V případě objednání zboží za cenu, která není běžná a jedná se již na první pohled o chybu, nejsme povinni dodat zboží za danou cenu. 

(příklad: model v běžné ceně 7900kč je uveden za 79kč - zjevná chyba apod.)

 

Dodání zboží

Pro dodání zboží využíváme služeb České pošty, Zásilkovny a PPL.

Osobní odběr s platbou v hotovosti není možný. 

Pokud zboží objednáte do 10h s platbou na dobírku, mělo by být zboží odeslané ještě tentýž den. (snažíme se odesílat co nejdříve, ale vždy to zaručit nelze)

 

Cena poštovného v ČR:

Zásilkovna - při platbě převodem 65kč (dobírka +60kč), dodání do druhého dne 

PPL - při platbě převodem 135kč (dobírka +60kč), dodání do druhého dne

Česká pošta -  Balík do balíkovny 69kč (dobírka +60kč), dodání do druhého dne

Česká pošta -  Balík do ruky 149kč (dobírka +60kč), dodání do druhého dne

Česká pošta -  Balík na poštu 135kč (dobírka +60kč), dodání do druhého dne

 

U některých produktů je cena poštovného vyšší (kvůli váze, velikosti), nebo je poštovné zdarma. Přesné ceny poštovného jsou uvedeny ve webovém rozhraní při vytváření objednávky nebo budou sděleny v dodatečném emailu.

Termíny dodání nelze vždy zaručit. Zpoždění ze strany přepravce nemůžeme nijak ovlivnit. Doporučujeme využívat Zásilkovnu , PPL nebo Balík do Balíkovny, kde je nejvyšší šance dodání na poštu či pobočku do druhého dne

 

Poštovné na Slovensko (zasíláme pouze fyzickým osobám - nelze nakupovat na firmu):

Česká pošta -  doporučená zásilka na Slovensko uhrazená dobírkou nebo platbou převodem (částku uhradíte v Eurech) - cena bude individuálně upřesněna po dohodě se zákazníkem (běžně 200-350kč). Cena závisí na velikosti, váze zásilky a dalších faktorech.

Zásilkovna SK - Packeta SK - při platbě SEPA převodem 99kč, dobírka + 60kč (vyzvednutí na výdejním místě packeta.sk, platba dobírky v Eurech)

 

 

Právo na odstoupení od smlouvy
Spotřebitel, který zakoupil zboží jinak než osobně a bylo mu doručeno libovolnou přepravní službou, má v souladu s Občanským zákoníkem právo odstoupit od smlouvy do 14-ti dnů od převzetí zboží. V případě, že kupující využije svého práva odstoupit od smlouvy, je třeba písemně dodavateli oznámit odstoupení od smlouvy a spotřebitel je povinen zakoupené zboží vrátit nepoškozené a neporušené, se všemi jeho součástmi, příbalovými letáky, návodem a v případě, že mu zboží bylo dodáno v originálním obalu od výrobce, také v tomto obalu. Zásilku nezasílejte na dobírku, v takovém případě nebude přebrána. Náklady spojené s navrácením zboží nese kupující.

Formulář pro odstoupení od smlouvy ke stažení zde: odstoupeni_od_smlouvy 

Zboží vyrobené na zakázku není možné vrátit. Jedná se o například: světelné rampy na míru, vozíky na míru apod.

Je nutné si také uvědomit, že pokud bylo již zboží používané k jinému účelu, než seznámení se s ním a jeho prohlédnutí, nejsme povinni vrátit plnou kupní cenu. Tímto se snažíme zamezit připadům, kdy zákazník využívá eshop jako "bezplatnou půjčovnu".

 

Zákonná práva z vad

Prodávající odpovídá za vady vzniklé po převzetí zboží v 24 měsíční záruční době nebo v době použitelnosti uvedené na obalu zboží nebo v připojeném návodu.

Prodávající neodpovídá za vady vzniklé v důsledku běžného opotřebení nebo nedodržení návodu k použití, či jiných obecně známých skutečností. *

Záruka 24 měsíců je platná pro fyzické osoby/ koncové spotřebitele. Pro ty, kteří zboží nakupují na firmu, nebo za účelem dalšího prodeje, se záruka neposkytuje.

 * Konkrétně u baterií je nutné rozlišovat mezi zároukou (24 měsíců) a životností (typicky se udává 6 měsíců). V případě baterií tedy kryje záruka pouze výrobní vady při dodání. Jelikož není možné zpětně zjistit správné zacházení s bateriemi (vhodné nabíjení či správné skladování a provozování - toto vše je u baterií kriticky důležité dodržovat), nedokážeme garantovat životnost baterie.

 

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

 Prodávající zpracovává osobní údaje kupujícího. Více informací k takovému zpracování najdete zde:

https://www.rc-balik.cz/osobni-udaje-informacni-povinnost

 

DALŠÍ PRÁVA A POVINNOSTI SMLUVNÍCH STRAN

   Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny zboží.

    Prodávající není ve vztahu ke kupujícímu vázán žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku.

   Vyřizování stížností spotřebitelů zajišťuje prodávající prostřednictvím elektronické adresy rc-balik@email.cz Informaci o vyřízení stížnosti kupujícího zašle prodávající na elektronickou adresu kupujícího.

    K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: https://adr.coi.cz/cs. Platformu pro řešení sporů on-line nacházející se na internetové adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr je možné využít při řešení sporů mezi prodávajícím a kupujícím z kupní smlouvy.

    Evropské spotřebitelské centrum Česká republika, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, internetová adresa: http://www.evropskyspotrebitel.cz je kontaktním místem podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 524/2013 ze dne 21. května 2013 o řešení spotřebitelských sporů on-line a o změně nařízení (ES) č. 2006/2004 a směrnice 2009/22/ES (nařízení o řešení spotřebitelských sporů on-line).

   Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad. Dozor nad oblastí ochrany osobních údajů vykonává Úřad pro ochranu osobních údajů. Česká obchodní inspekce vykonává ve vymezeném rozsahu mimo jiné dozor nad dodržováním zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.

   Kupující tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.

 

Závěrečná ustanovení

Odesláním elektronické objednávky kupující bez výhrad přijímá veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky, jakož i platnou cenu objednaného zboží včetně přepravného či balného, nebylo-li v konkrétním případě prokazatelně dohodnuto jinak. Odeslanou objednávkou je kupující neodvolatelně vázán.

Kupující je tedy povinen si vyzvednout objednané zboží ve stanovené lhůtě od doručovací služby, neučiní-li tak, budou kupujícímu účtovány vynaložené náklady na přepravné a balné. Proto doporučujeme vždy zvážit, zdali je objednané zboží chtěné a máte možnost si jej ve stanovené lhůtě vyzvednout.

Pokud kupující po odeslání zásilky zjistí, že objednal jiné zboží, než původně zamýšlel, je možné po vyzvednutí této zásilky a dohodě (např. telefonické nebo pomocí emailu) zásilku zaslat zpět a vybrat si zboží nové.

Účastníci se výslovně ve smyslu ust. § 262 odstavce 1 obchodního zákoníku dohodli, že není-li podmínkami výslovně stanoveno jinak, řídí se jejich práva a povinnosti obchodním zákoníkem, zejména jeho ust. § 409 a násl.

Ověřování recenzí:

Hodnocení s odznakem Ověřená recenze pochází od zákazníků, kteří hodnocený produkt u
nás v minulosti prokazatelně zakoupili. Objednávky párujeme s účtem registrovaného
uživatele, který daný produkt zakoupil, nebo s e-mailem zákazníka, který produkt hodnotil na
základě e-mailové výzvy obdržené po nákupu produktu. U ostatních recenzí bez odznaku
nedokážeme nákup ověřit, ale pochází od registrovaných zákazníků. Celkové hodnocení
počítáme aritmetickým průměrem všech hodnocení produktu. Žádné recenze nemažeme a
zobrazujeme všechna pozitivní i negativní hodnocení. 

 

Tyto podmínky nabývají platnosti dne 01.01.2023 a jsou platné do odvolání.